Gorajec folkiem stoi. Festiwal Folkowisko rusza już za kilka dni!

Jeżeli interesują cię imprezy związane z muzyką ludową, szydełkowaniem, wielokulturowością i wieloetnicznością, to koniecznie zapisz sobie tę datę w kalendarzu. Od 14 do 16 lipca w Gorajcu rusza festiwal Folkowisko, podczas którego z pewnością nie będzie nudno!

Gorajec na Podkarpaciu

Ta mała wioska przez kilka wakacyjnych dni w roku zamienia się w tętniące życiem, kolorowe miejsce. Pomysłodawcą całego festiwalu jest Marcin Piotrowski wraz z żoną Mariną. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu co roku przyjeżdżają tu prawdziwe tłumy. Unikatowe wystawy, ciekawe warsztaty, muzyka ludowa i rockowa. Wszystko to przeplata się ze sobą egzystując w idealnej symbiozie.

I w tym roku będzie można posłuchać słowiańskiego rock’n’rolla, pieśni obrzędowych i innych ludowych kompozycji. Fani rękodzieła z pewnością ucieszą się na Jarmark Cudów. Można tam wypatrzeć prawdziwe małe dzieła sztuki folkowej po przystępnych cenach.

Czy będzie bezpiecznie?

Nie da się ukryć, że obecne wydarzenia za wschodnią granicą mocno oddziałują na poczucie bezpieczeństwa. Wszak do granicy z Ukrainą jest zaledwie kilka kilometrów. Jednak jak sami organizatorzy zapewniają, żyją całkiem normalnie i nie obawiają się napaści ze strony wschodnich sąsiadów. Nie ma wśród mieszkańców paniki czy wielkich obaw. Dodatkowo, wspieranie małych miejscowości przygranicznych jest teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.