Kolej gondolowa nad Soliną pracuje w najlepsze. To najchętniej odwiedzana atrakcja w regionie!

Nad zalew Solina zawsze zjeżdżały tłumy. Jednak obecnie, oprócz malowniczego zbiornika wodnego i zapierającej dech w piersiach tamy, możemy zobaczyć jeszcze wszystko z odpowiedniej wysokości. Pomaga w tym kolej gondolowa, która działa od początku lipca. Co o niej sądzą turyści?

Kolej gondolowa z jedynym takim widokiem

Nie jest trudno znaleźć stację kolejki gondolowej. Prowadzą do niej liczne drogowskazy, a i widać ją zwyczajnie z daleka. Aby skorzystać z tej atrakcji prócz kupienia biletu, trzeba przejść przez tzw. Preeshow, małą salę multimedialną, prezentująca wiele ciekawostek. Możemy więc dowiedzieć się o technologii jaka jest używana do budowy kolejki, a także drobiazgowych parametrach przejazdu. Każdy będzie miał możliwość poznać jak powstaje prąd z solińskiej elektrowni wodnej. Dodatkowo zamieszczono również kilka ciekawostek o wspaniałej bieszczadzkiej przyrodzie.

Potem już pozostaje tylko wsiąść do gondoli. Do wyboru jest ich 25, a zmieści się do nich maksymalnie 8 osób. Poruszają się one z prędkością około 6 m/s a cała trasa ma długość półtorej kilometra. Rozpoczyna się ona na deptaku w stacji dolnej Plasza a kończy na Górze Jawor. Podczas podróży zwiedzający zyskają niespotykaną dotąd perspektywę obserwowania malowniczego zakątka Polski, jakim jest Zalew Soliński.

Zostań chwilę na górze!

Góra Jawor to miejsce, gdzie z pewnością spędzisz kilka chwil. Koniecznie wyjdź na Wieżę Widokową, liczącą aż 55 metrów. Z tej wysokości można obserwować okolicę z wielu stron, bo taras widokowy ma 360 stopni. Dla odważnych znajduje się również skywalk, czyli przeszklony chodnik, dzięki któremu wychodzisz poza obrys Wieży WIdokowej. Zdjęcia i przeżycia niezapomniane!