Wieże widokowe na Podkarpaciu. Koniecznie zobacz region z wysokiej perspektywy!

Na Podkarpaciu znajdziesz wiele intrygujących i ciekawych miejsc. Wieże widokowe z pewnością zaskoczą nie tylko swoim położeniem, ale i zapierającymi dech w piersiach widokami na całą panoramę okolicy. Prawie każda z nich ma jakąś ciekawą historię!

Wieża widokowa na Jeleniowatym

Położona jest na jednym z najbardziej malowniczych szczytów w Bieszczadach. Wieża widokowa na Jeleniowatym znajduje się na wysokości 907 m n.p.m. Co ciekawe, to jedna z największych tego typu konstrukcji po polskiej stronie Bieszczad. Wspinając się po metalowej konstrukcji, możesz podziwiać nie tylko wspaniałą dolinę górnego Sanu, ale i najwyższe partie Bieszczad. Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny albo kamerę!

Korbania

Ten punkt widokowy położony jest rownież na górskim szlaku, aż 894 m n.p.m. To z kolei drewniana konstrukcja, która być może nie jest najwyższa, jednak będzie świetna dla wszystkich tych, którzy nie lubią dużej ilości schodów. Ta masywna wieża daje możliwość zobaczenia Jeziora Solińskiego, Tarnicy oraz ukraińskiego Pasma Borżawa.

Zagórz

Tu schodzimy już z bieszczadzkich szlaków. Wieża widokowa w Zagórzu znajduje się w ruinach klasztoru. Ten dobrze odrestaurowany zabytek oferuje taras widokowy na jednej z wież dawnego klasztoru Karmeliów Bosych. Nie tylko więc możesz podziwiać malownicze widoki Gór Słonnych i rzeki Osławy. Spacerując pośród murów możesz również wczuć się w dawny, klasztorny klimat.

Wieża widokowa na Ceregowej

To jedno z najnowszych obiektów tego typu. Zbudowany w 2018 roku, znajduje się na wierzchołku Beskidu Dukieleskiego w Beskidzie Niskim. Wysokość to bagatela, 716 m n.p.m. Wychodząc na sam szczyt po drewnianych schodach, możesz obserwować przy dobrej widoczności, Karpaty Słowackie, Tatry, Podgórze Karpackie oraz Beskid Niski, Bieszczady a nawet Gorce.