Jakie miejscowości warto zobaczyć w woj. podkarpackim?

Województwo podkarpackie nie jest niestety najczęstszym wyborem na weekendowy wyjazd.

Znane jest głównie z bieszczadzkich szlaków, ale skrywa w sobie także ogrom innych ciekawych miejsc. Co wiec warto zobaczyć w tej części Polski?

Województwo podkarpackie dla wielbicieli zwiedzania

Przemyśl – zachwycający Zamkiem Kazimierzowskim oraz Kopcem Tatarskim (wokół którego biegną liczne trasy rowerowe, narciarskie, jak i dla pieszych). Niecodzienną atrakcją Przemyśla jest także stary rynek, na którym można zwiedzić jego podziemia.

Krosno – znana także jako „mały Kraków”. Rynek urozmaicony jest wieloma atrakcjami, do których należą między innymi podcienia! Są one ciekawym odpowiednikiem znanych wszystkim Sukiennic. Będąc w Krośnie warto zobaczy także miejscowe muzea. Etnocentrum, muzeum rzemiosła oraz Centrum Dziedzictwa Szkła to tylko niektóre z propozycji!

Łańcut – znajdujący się tam zamek jest bardzo ciekawy miejscem. Udostępnia bowiem do zwiedzania nie tylko samą twierdzę, ale także niesamowity park zamkowy, stajnię i wozownię, łaźnię oraz storczykarnię.

Podkarpackie dla fanów górskich wycieczek

Wetlina – miejscowość leżąca u podnóży szczytu Smerek. Z tego miejsca wybiega sporo ciekawych szlaków górskich (większość o średniej trudności). Zimą można natomiast spróbować narciarstwa biegowego. Więcej o tej miejscowości przeczytasz w serwisie www.wetlina24.pl.

Solina – malowniczo położona wśród gór oraz jeziora Solińskiego. Świetne miejsce do spędzenia letnich wakacji. Można wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę po górach. Jezioro przypadnie do gustu fanom kąpieli wodnych oraz żeglugi. Piękną panoramę można podziwiać z deptaka, który biegnie na zaporze miejscowej elektrowni.