Zwiedzanie Krosna z dziećmi. Zobacz, gdzie znajdziesz najciekawsze atrakcje!

Wycieczki z dziećmi zawsze są naznaczone pewną dozą niewiadomej. Nie do końca mamy pewność, że najmłodsi towarzysze podróży nie zaczną się nudzić albo co gorsza, bez końca marudzić na wyjazdowe wojaże. Jedno jest pewne – w Krośnie nic podobnego im nie grozi. A świetnie bawić będą się nie tylko dzieci, ale i sami dorośli!

Centrum Dziedzictwa Szkła

Czy wiesz jak powstaje szkło? Zapewne w dorosłym wieku nie jest to już dla ciebie tajemnicą, ale dla dzieci już tak. W Centrum Dziedzictwa Szkła poznasz nie tylko wspaniałą historię wyrobu tego produktu, ale i masz możliwość wzięcia udziału w niezwykłych warsztatach. Do wyboru jest malowania szklanych obrazów, malowanie na szkle farbami witrażowymi a nawet zajęcia z piaskowania i grawerowania szkła.

W okresie przedświątecznym, można liczyć również na różnego rodzaju zajęcia tematyczne, których cechą wspólną jest wytwarzanie ze szkła świątecznych ozdób. Może to być niezapomniana pamiątka, albo też doskonały pomysł na prezent dla najbliższych. Warto również pamiętać, że aby zapisać się na takie warsztaty, trzeba uprzednio zarezerwować miejsce. Zrobisz to przez stronę internetową albo telefonicznie, dzwoniąc bezpośrednio do muzeum.

Biuro Wystaw Artystycznych

To propozycja dla nieco starszych dzieci, które czują, że mają w sobie smykałkę artystyczną. Może to być malowanie na płótnie, tworzenie komiksów a nawet wyszywanie. W Biurze Wystaw Artystycznych z pewnością zainspiruje się do działania nie tylko twoja pociecha, ale i ich opiekunowie. Miejsce to również oferuje różnego rodzaju warsztaty.

Laboratorium obrazu nieruchomego i ruchomego czy sensoplastyka to jedne z najczęściej rozchwytywanych zajęć. Podczas nich dzieciaki rozwijają swoje zdolności poznawcze oraz artystyczne i manualne. Starsi z pewnością skorzystają z inspirujących zajęć z grafiki komputerowej. Ta umiejętność przyda się bez względu na wiek. Biuro Wystaw Artystycznych to jedna z najszybciej rozwijających się atrakcji turystycznych w Krośnie.

Po sztukę do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza

Lokalnym mieszkańcom Krosna, to miejsce jest doskonale znane. Również w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, znajdziesz ciekawe i inspirujące wystawy tematyczne oraz przede wszystkim rozwijające zajęcia. Balet dla wszystkich bez względu na wiek, inne zespoły taneczne a nawet rodzinna akademia teatralna. Znajdzie się coś nawet dla wielbicieli szachów.

To właśnie tutaj swój prym wiedzie Manufaktura Wyobraźni, która w sezonie wakacyjnym przyciąga mnóstwo dzieci z całego regionu. Możliwość obcowania ze sztuką jest nie do przecenienia. A zajęcia z najlepszymi pedagogami z całej Polski sprawiają, że bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Doskonałym uzupełnieniem są tzw. Bajkowe sceny, czyli animacje i widowiska dedykowane najmłodszym osobom odwiedzającym Regionalne Centrum Kultur Pogranicza.

No to hop! Czyli Park trampolin

Ostatnią propozycją w tym zestawieniu jest park trampolin w Krośnie. Co istotne, atrakcja ta jest czynna właściwie przez cały rok. Dzięki temu można z niej skorzystać zarówno podczas niepogody, jak gdy dziecko nudzą inne wybrane przez nas atrakcje. Skakanie do basenu pełnego piłek, korzystanie z różnych lin i trampolin to marzenie energicznych dzieciaków. I warto to wykorzystać właśnie tutaj.

Chociaż chciałoby się w takim miejscu być długi czas, to godzina szaleństw raczej wystarcza w zupełności. Mimo mnogości atrakcji znudzenie przychodzi szybko i nie ma sensu przeciągać tej zabawy w nieskończoność. Warto mieć ze sobą skarpety antypoślizgowe. Jeżeli ich zapomnimy, istnieje możliwość zakupu ich przy wejściu. Cena biletu nie obejmuje tego obuwia zastępczego.