Skarby Podkarpacia: Bolestraszyce

Bolestraszyce są jednym z ciekawszych punktów na turystycznej mapie Podkarpacia, a powodów, dla których warto zajrzeć na ich teren, jest sporo. Malownicza okolica i piękne widoki na dolinę Sanu, bliskość Przemyśla oraz wspaniała atmosfera – wszystko to sprawia, że wypoczynek w tej części województwa podkarpackiego może każdemu z nas sprawić wiele radości. Na terenie tej miejscowości czekają na nas również wspaniałe atrakcje, które zachwycą i miłośników zabytków, i tych, którzy stawiają na kontakt z przyrodą.

Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Wycieczki po tej miejscowości to nie lada gratka dla miłośników dawnych fortyfikacji, których mogą oczarować pozostałości słynnej Twierdzy Przemyśl. Warto dodać, że w niedalekiej okolicy znajdują się także wyjątkowe atrakcje Roztocza. Oprócz tego Bolestraszyce to również tak cenna miejscowość, w której jest miejscowe arboretum, uznawane za jeden z najpiękniejszych i najciekawszych ogrodów botanicznych w Polsce.

Ten wyjątkowy ogród botaniczny może się pochwalić wspaniałą kolekcją drzew i krzewów, wśród których można spacerować do woli. Dodatkowo na zwiedzających czeka tu ponad 1000 innych roślin, w gronie których można dostrzec sporo cennych i bardzo rzadkich okazów. Malownicze stawy, zadbane alejki oraz ciekawe punkty widokowe – oto atrakcje, dzięki którym każdy spacer po tym arboretum może się dla nas stać wyjątkową przygodą. Ogród botaniczny w Bolestraszycach jest też bardzo chętnie odwiedzany przez miłośników zabytków, a to z powodu dworku, który znajduje się na terenie arboretum. Ten ciekawy zabytek architektury jest obecnie małym muzeum, w którym na gości czeka ciekawa ekspozycja przyrodnicza. Całość robi ogromne wrażenie i sprawia, że czas spędzony w Bolestraszycach dla nikogo nie będzie czasem straconym.