Kalendarz imprez plenerowych na Podkarpaciu. Co będzie działo się w czerwcu 2022?

Przed nami lato a wraz z nim kalendarz najgorętszych imprez plenerowych w regionie. Jedno jest pewne- wielbiciele każdego rodzaju muzyki będą zadowoleni. Oto, co trzeba koniecznie wpisać w kalendarz w czerwcu 2022!

Miesiąc pełen sztuki

W tym miesiącu, już za dwa dni, bo 16 czerwca rozpocznie się XX edycja koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Trzy dni później, bpa 19 czerwca zacznie się XLVI Jarmark Folklorystyczny w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Będzie można posłuchać Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny. Zagra również zespół folkowy „ani mali ani duzi” oraz Zespół Folkowy „Kapela Drewutnia”.

Wielbicieli sztuki z pewnością ucieszy organizowany w dniach 24-16 czerwca Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. Będzie to już 12 edycja tego festiwalu, który jest pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzień wcześniej, bo 23 czerwca będzie hucznie celebrowana Noc Świętojańska na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

Damy będą mogły wspólnie wyplątać wianki a każdy będzie mógł zobaczyć spektakl tańca pt. Żywioły wykonany przez artystów Teatru tańca Art Dance. Noc świętojańska będzie również celebrowana w Bolestraszycach koło przemyślą. 25 czerwca odbędzie się już VIII edycja imprezy pt Noc Świętojańska w Arboretum.

Wspólne powitanie lata

Warto obserwować na bieżąco w mediach społecznościowych większe i mniejsze miejscowości na Podkarpaciu. Czas imprez dopiero się rozpoczyna i z początkiem lata będzie ich jeszcze więcej. Jedno jest pewne – na wszystkie przyjdą wielbiciele dobrej muzyki, smacznego jedzenia i sztuki. Nie da się ukryć, że po czasie pandemii, na podobne imprezy czekamy z niecierpliwością!