Podkarpackie imprezy plenerowe na wakacje 2022. Nie może cię tam zabraknąć!

Na początku wakacji warto przejrzeć kalendarz imprez plenerowych na Podkarpaciu. W lipcu i sierpniu 2022 czeka nas sporo spotkań kulturalnych i muzycznych, obok których nie można przejść obojętnie. Koniecznie sprawdź, na co się wybierzesz!

Lipiec 2022

Już na początku lipca, 9-10 w Rzeszowie odbędzie się unikalny muzyczny projekt nobilitujący urodziny jednego z największych muzyków polskiej sceny jazzowej. Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko wniosą czołowe postacie świata jazzu. Warto wspomnieć, że inicjatorką tego spotkania jest wieloletnia managerka jazzmana, Anna Stańko.

Kilkanaście dni później odbędzie się Karpacki Jarmark Turystyczny w Ustrzykach Dolnych. To rewelacyjna okazja aby zaznajomić się z lokalnymi przysmakami, rękodziełem a także regionalną kulturą i sztuką. Za to 28 lipca rozpocznie się Festiwal Dziedzictwa Kresów w Lubaczwskiem. Uroczysta inauguracja odbędzie się w cerkwi św. Paraskewy w Radrużu.

Sierpień 2022

Wszyscy wielbiciele koni powinni wpisać sobie datę 7 sierpnia. Wtedy to w skansenie w Kolbuszowej rozpocznie się impreza plenerowa pod nazwą „Koń jaki jest…2022”. Będzie można oglądać pokaz raz końskich, paradę koni oraz pokazy jeździeckie. W dniach 11-13 sierpnia w Rzeszowie rozpoczyna się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festiwal”. 14 sierpnia za to, w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku będzie można oglądać sztukę regionalną na impresie „Karpaty Zaklęte w Drewnie”.

Pod koniec wakacji, na festiwal zaprasza Cieszanów. Odbywający się w dniach 18-20 sierpnia CieszFanów Festiwal to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów koncertów plenerowych. Wystąpi m.in. T.Love, Pidżama Porno, Organek, Zielone Żabki i KSU. Za to w skansenie Karpacką Troja w Trzcinicy k.Jasła w dniach 19-21 sierpnia będzie można obserwować niezwykłe pokazy z okazji Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza.