Zimowe atrakcje na Podkarpaciu

Zimowe atrakcje na Podkarpaciu. Jazda na nartach to dopiero początek!

Jeszcze kilka tygodni i sezon zimowy rozpocznie się na dobre. Jeżeli szukasz dobrej miejscówki na zimowy weekend czy ferie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Może się okazać, że zamiast do topowych górskich kurortów, pojedziesz właśnie tu. Zimowe atrakcje na Podkarpaciu kuszą!

Na nartach i paralotni?

Zacznijmy standardowo, od stoków narciarskich. Najbardziej popularnym miejscem dla wszystkich wielbicieli białego szaleństwa są Ustrzyki Dolne. Ta niekwestionowana zimowa stolica Bieszczadów ma do zaoferowania świetnie przygotowane trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Zimowe atrakcje na Podkarpaciu to również słynny slalom snowboardowy, który dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Jeżeli jednak masz ochotę na więcej, sprawdź ofertę snowgliding – czyli ślizgu na nartach lub snowboardzie z małą paralotnią. Bezimiechowa, najważniejsza góra w regionie dla szybowników, będzie również doskonałym miejscem do uprawiania właśnie tego rodzaju sportu. Wiatr który napędza szybowce latem, może przydać się i zimą. Wielbicieli tych niecodziennych atrakcji jest całkiem sporo, warto więc wcześniej zarezerwować sobie sprzęt w wypożyczalni.

Warto dodać, że w całym regionie województwa podkarpackiego jest ponad 30 wyciągów. Wszystkie trasy są naśnieżane i ratrakowane. Przy każdej z nich działają zarówno wypożyczalnie sprzętu jak i szkółki narciarsko – snowboardowe z instruktorami dla dzieci i dla dorosłych. Przy stacjach Gromadzyń do dyspozycji jest również 4-osobowy wyciąg kanapowy i taśmowy, dla nieco mniejszych wielbicieli białego szaleństwa.

Zimowe atrakcje na Podkarpaciu dla początkujących

Jeżeli nie czujesz się jeszcze dobrze jeżdżąc na nartach czy snowboardzie, wybierz stoki o nieco łagodniejszym nachyleniu. Znajdziesz je w ośrodku Arłamów, gdzie nie tylko masz doskonałą miejscówkę na najwyższym poziomie, ale i stoki przygotowane właśnie dla początkujących. Warto też kierować się na bieszczadzki Weremień, Kalnicę i Bystre.

Zobacz również: Imprezy plenerowe w regionie. Nie możesz ich przegapić!

Skocznia narciarska i tor saneczkowy

Odpoczywając nieco od zimowego szaleństwa, można wybrać się na Zagórze. Tam właśnie znajdziemy malowniczą skocznię narciarską, gdzie swoje pierwsze skoki oddawali obecni reprezentanci naszej kadry narodowej skoczków. Innym ciekawym miejscem jest Sanok. Jeżeli jesteś wielbicielem hokeja, koniecznie zarezerwuj czas na rozgrywki tamtejszej drużyny. Zobaczysz grę na najwyższym poziomie! Sanok może również poszczycić się najlepiej przygotowanym lodowiskiem publicznym w regionie. Musisz z niego skorzystać!

Podróżując po regionie, zaglądnij również do Przemyśla. Nie sposób przejść obojętnie obok jego zabytków, lecz nas interesują zimowe atrakcje na Podkarpaciu – idziemy więc w góry. Góra Zniesienie to jeden z najlepszych punktów widokowych tego miasta a jednocześnie miejsce, gdzie tętno może gwałtownie przyspieszyć. Tor saneczkowy, z którego możemy tam skorzystać, z pewnością przyspieszy bicie naszego serca. I dostarczy mnóstwo zimowych wrażeń.

Psie zaprzęgi i zimowe biegi

Chociaż utarło się, że zimową stolicą biegów narciarskich jest Karpacz, to na Podkarpaciu również znajdziesz świetnie przygotowane trasy biegowe. Wielbiciele nart biegowych oraz ski-turowych będą zachwyceni. Można być spokojnym zarówno o jakość tras jak i widoki – te ostatnie są niezapomniane.

Kolejną zimową trakcją Podkarpacia są wyścigi psich zaprzęgów. Odbywają się one co roku w Lutowiskach i przyciągają wielu wielbicieli tego sportu. Dodatkowa atrakcja to organizowane przez cały zimowy sezon kuligi z pochodniami. Kto raz brał udział w takim wydarzeniu to wie, że jest to coś, co każdy z nas musi przeżyć chociaż raz w życiu.